Норвегія: чиста електрика творить чудеса

27 06
2019


Навіть для прогресивної, високотехнологічної Європи Норвегія – країна унікальна. Якщо в «довколишньому» ЄС вага електрики у загальному енергоспоживання становить 22%, то в цій країні він досяг 52% і продовжує зростати. Декарбонізація охопила майже всю енергетику Норвегії, і цей процес пов'язаний з рівнем загального добробуту норвежців, офіційно визнаним найвищим у світі.

Чиста, тобто. енергія, що виробляється з ВДЕ, справді творить дива. З нею як ні з чим іншим пов'язаний рівень екологічної чистоти в країні і, мислячи глибше, сама екологічна свідомість людей, для якої поняття «довкілля» тотожне поняттю рідного дому — Вітчизни, яку треба любити та зберігати.

Згідно з доповіддю норвезького системного оператора «Statnett «Електрична Норвегія — від викопного палива до електроенергії», для переходу всього кінцевого енергоспоживання в країні на електрику вироблення останнього потрібно підвищити на 3-5 години. год. Цей приріст може бути без проблем забезпечений за рахунок розширення парку ВЕС, на розвиток якого країна виділяє все більше коштів. газів на 25 млн тонн у СО2-обчисленні, а споживання первинної енергії знизиться при цьому на 55 ТВт/год.