Революційний стандарт побутової автоматики: інтелектуальна система розумного будинку, що активується голосом ABB-free@home

11 12
2015


На міжнародній виставці побутової електроніки IFA у Берліні (Німеччина) компанія ABB, один з лідерів всесвітньої індустрії енергетики та автоматизації, представила революційну розробку — автоматизовану систему розумного будинку, що активується голосом, ABB-free@home®. Інновація дозволяє споживачам контролювати за допомогою голосових команд понад шістдесят функцій домашньої автоматизації для повного спектру додатків у типовому житловому приміщенні з системою «розумний будинок», освітлення, опалення, керування дверима, жалюзі тощо.

На ринок України ABB-free@home® вийшла буквально вчора. І ось тепер завдяки її інсталяції на смартфоні, планшеті чи комп'ютері із застосуванням функції голосового контролю керування функціями, що створюють унікальну ауру вдома, стає легким завданням.

Abb free home.JPG

З важливих характеристик рішення виробник відзначає сумісність з накладними елементами серій Busch-Jaeger та Zenit, що надають дизайнерам широкий простір для реалізації своїх проектів. До плюсів продукту можна віднести і хорошу підтримку документацією та навчальними матеріалами, що дозволяє швидко розібратися з цим рішенням навіть не має багатого досвіду інсталяторам. Окремо відзначимо, що документи мають переклад і на російську мову.

Також компанія акцентує увагу на тому, що електронні компоненти цієї серії продуктів виготовляються на заводах у Німеччині, а зовнішні елементи із пластику — в Іспанії.

abb free home 2.jpg

За словами Акселя Кайзера, глави бізнес-напряму «Обладнання для житлових приміщень» ABB, мета компанії - граничне спрощення домашньої автоматизації за допомогою систем типу ABB-free@home®  . Число її функцій постійно зростає, і голосова активація - це новий, принципово вищий, ніж раніше, ранг її комфортності користувача. Входячи в свій будинок з вуличної темряви, ви тепер можете просто сказати: «включити світло в холі» — і світло спалахне: а виходячи на вулицю — вимовити: «вимкнути світло» — і світло згасне.

За даними досліджень BI Intelligence, у 2014 році ринок приладів системного класу «розумний будинок» становив понад 61 млрд дол. США, а в період до 2019 року обсяг його, очікується, зросте до 490 млрд дол. США . Таким чином, за вірності зроблених розрахунків щорічне зростання цього ринку становитиме до 50%!

 «Домашня автоматизація - продукт масового попиту. Він настільки ж необхідний у будь-якому будинку, як і звичні нам розетки та вимикачі. Тим не менш, до останнього часу йому ніяк не вдавалося вирватися з категорії «інновації», чужої та складної для користувача. У цьому сенсі — перша система домашньої автоматизації, налаштування якої фактично так само проста, як і закривання крана у ванній або увімкнення світла натисканням клавіші вимикача. Внести зміни в налаштування вашого будинку ви відтепер легко зможете самі, і ніякі профі вам тут ні до чого: простота та зрозумілість системи – відмінні. Крім того, і ціна ABB-free@home®  вражає своїм демократизмом, і гарантії такого метра індустрії автоматизації, як АВВ, коштують чимало! Ось чому перспективи продукту на ринку України, вважаю, дуже великі», — каже Костянтин Шульга, маркетинг-менеджер напряму «Системи управління комерційними та житловими будинками».

Запрограмувавши систему, ви можете вибирати потрібні вам приміщення. Система може бути налаштована таким чином, щоб користувачі отримували підтвердження активації команд. При цьому на ваші слова «закрити жалюзі у вітальні» ви почуєте відповідь «всі жалюзі у вітальні закриті» тощо. Крім того, користувач може запитати систему про статус функцій - ну, скажімо, "вимкнено світло в спальні Томаса?", - І система відповість йому.

abb free home_1.JPG

Компанією ABB впроваджена функція так званого гібридного впізнавання голоси, створена з урахуванням двох різних і доповнюють одне одного концепцій розпізнавання. Завдяки цьому можливе керування системою за допомогою природного мовлення - командами типу "включіть світло у вітальні". Діалоговий процесор, наявний у системі голосового контролю, оперує алгоритмами розпізнавання намірів користувача та контексту його звернень до системи. При цьому для роботи з системою користувач позбавлений потреби в тренуваннях, оскільки мовна модель адаптується до слів, внесених у програму системи ABB-free@home. ®  (назви поверхів у будинку, кімнат та контрольованих функцій). Система збирає дані з контексту та великої голосової бази даних. Крім того, при неясності команди система запросить у користувача дані, що прояснюють і, отримавши їх, виконає все те, що повинна.

Серед нових опцій системи — меню «Дії», що дозволяє комбінувати різні процеси, використовуючи логіку «якщо…,  то». Так, якщо температура кімнати перевищує 25°C, штори або жалюзі автоматично закриваються; якщо спрацьовує детектор руху, користувач отримає повідомлення про це електронною поштою або смартфоном.

Технологія домашньої автоматизації, про яку ми тут розповіли, реалізується під брендом Busch Jaeger у Німеччині, Голландії та Австрії, та під брендом ABB — на всіх інших ринках планети.

Спираючись на свою стратегію «Наступний рівень», ABB енергійно розвивається завдяки інноваційним технічним рішенням та технологічним новинкам, нарощує автоматизацію в будинку за допомогою програми «Взаємодія речей, послуг та людей». Компанія безперервно підвищує комфорт, ефективність та безпеку людей та будівель за допомогою зростаючого застосування розумних технологій.

ABB-free@home®  об'єднує всі домашні електропристрої в єдину мережу і дозволяє керувати ними як традиційно - за допомогою вимикачів, так і з екрана смартфона, планшета або комп'ютера з будь-якої точки планети. Простота експлуатації, найвища адаптивність до потреб користувача та безпека - ось вражаючі користувача особливості ABB-free@home®.

>